TRAGÉDIA V ŠTRBE: Zamestnanec železníc prišiel o život
TRAGÉDIA V ŠTRBE: PRI PRÁCI PRIŠIEL O ŽIVOT ZAMESTNANEC ŽELEZNÍC
Štrba, 1. decembra (TASR) – V pondelok, pri plnení svojich pracovných povinností, prišiel o život zamestnanec Železníc Slovenskej republiky (ŽSR). Podľa informácií poskytnutých odborom komunikácie a marketingu ŽSR ide o tragickú udalosť, pri ktorej pod vedením kontrolóra trate došlo k vážnemu úrazu.
Prehľadom udalostí bolo potvrdené, že počas bežnej kontroly koľají došlo k nešťastnej situácii, keď v čase prechodu dvoch vlakov vošiel do priechodného prierezu druhej koľaje, kde bol zasiahnutý rýchlikom. V dôsledku tohto nešťastia utrpel zranenia, ktoré boli smrteľné.
ŽSR sa v tomto smere vyjadrili k tragédii a vyjadrili úprimnú sústrasť rodine a blízkym obete. „Spolupracujeme s príslušnými orgánmi, aby sme podrobne objasnili všetky okolnosti tejto tragédie a zabezpečili, aby bolo celé nešťastie dôsledne vyšetrené,“ zdôraznili z komunikácie a marketingu ŽSR.
Udalosť vyvolala množstvo otázok o bezpečnosti počas výkonu práci na železniciach, pričom osobitná pozornosť by mala byť venovaná prevencii takýchto nehôd v budúcnosti. Pracovníci ŽSR sa budú musieť zamyslieť nad zlepšením systému ochrany zamestnancov, aby sa predišlo tragédiám s rovnakými následkami. S cieľom ochrániť životy a zdravie zamestnancov je potrebné naďalej implementovať a posilňovať bezpečnostné opatrenia v priestoroch železničnej dopravy.
Zdroj: www.teraz.sk/regiony/tragedia-v-strbe-pri-prace-prisiel/924473-clanok.html


