REKORDÉR NA CESTE: Vodič z okresu Skalica nafúkal 5,4 promile
Rekordér na ceste: Vodič z okresu Skalica nafúkal 5,4 promile
Polícia obvinila 42-ročného muža z okolia Skalice, ktorý sa v noci zo soboty 29. novembra na nedeľu 30. novembra postavil za volant a na ceste z Holíča do obce Petrova Ves nafúkal ohromujúcich 5,4 promile alkoholu. Takýto výnimočne vysoký alkohol v jeho dychu budí obavy nielen o jeho vlastné zdravie, ale aj o bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.
Po opakovanej dychovej skúške, počas ktorej sa zistil výsledok 4,21 promile, sa zjavne potvrdilo, že šofér nebril rešpekt k zákonom ani zdravému rozumu. Policajti okamžite zasiahli, muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. Týmto počinom si vyslúžil obvinenie za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo by mu mohlo hroziť až ročné väzenie.
Nie je to však ojedinelý incident. V Trnavskom kraji počas posledných dní policajti zaznamenali aj ďalších vodičov s nadmerným množstvom alkoholu v dychu. Medzi nimi bol aj 47-ročný muž, ktorý na Železničnej ulici v Senici nafúkal 2,46 promile. A aby toho nebolo málo, ďalší 61-ročný vodič z Drahoviec po havárii, pri ktorej narazil do betónovej konštrukcie mosta, mal v tele 1,79 promile alkoholu a po havárii sa z miesta odobrali, pričom nielenže poškodil majetok, ale jeho vozidlo taktiež prestalo fungovať.
Všetci títo vodiči čelí obvineniu za ohrozenie pod vplyvom alkoholu, pričom ich konanie nielen ohrozuje ich vlastný život, ale aj životy ostatných na cestách. Je načase, aby sa zodpovední jednotlivci zamysleli nad svojimi činmi a nad následkami, ktoré ich nezodpovedné správanie môže priniesť.
Zdroj: www.teraz.sk/regiony/policia-obvinila-vodica-z-okresu-skali/924520-clanok.html


