Rezort vnútra: Návštevnosť klientskych centier klesla
Pokles návštevnosti klientskych centier v Slovensku
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky informovalo o klesajúcej návštevnosti klientskych centier, ktoré v roku 2024 splnili svoje funkcie. Podľa hovorcu rezortu vnútra Mateja Neumanna, klientske centrá, aj keď sa počet zákazníkov znížil, aj naďalej poskytovali kvalitné a rýchle služby.
V uplynulom roku bolo v prevádzke 66 klientskych centier a záujem o ich služby sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížil o 28 %, keďže občania požiadali o 3,29 milióna časeniek. Najviac návštevníkov zaznamenali počas marca, februára a apríla, pričom december bol najmenej hektickým mesiacom.
„Rýchlosť a kvalita služieb výrazne vplýva na spokojnosť občanov. Mnohí sa obracajú na klientske centrá pre vybavenie dokladov, evidencie vozidiel a katastrálnych záležitostí,“ dodal štátny tajomník rezortu vnútra Michal Kaliňák. Počas najfrekventovanejších období bola priemerná doba vybavenia požiadavky len desať minút, čo naznačuje efektívnosť procesov v týchto inštitúciách.
Kaliňák vyjadril presvedčenie, že klientské centrá môžu byť veľmi efektívnym nástrojom štátnej administratívy, pokiaľ budú mať správne nastavené procesy a kvalitný personál. Vzhľadom na snahu o zlepšenie dostupnosti služieb sa plánuje otvorenie nových centier, a to v mestách ako Liptovský Mikuláš, Michalovce, Piešťany a Rožňava.
Ministerstvo vnútra jasne demonštruje, že štát je schopný ponúkať kvalitné služby, pokiaľ je prax a organizácia procesov na správnom mieste. Budúcnosť klientskych centier je v dôsledku plánovaných rozšírení sľubná, čo by mohlo zjednodušiť život mnohým občanom.
Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/rezort-vnutra-navstevnost-klientsky/929296-clanok.html


