V Kolíne evakuovali 6000 ľudí pri zneškodňovaní bômb

V Koline evakuovali 6000 ludi pri zneskodnovani bomb

V Kolíne nad Rýnom evakuovali 6000 ľudí kvôli zneškodňovaniu leteckých bômb

28. novembra (TASR) – Vo štvrtok večer bolo v nemeckom Kolíne nad Rýnom dočasne evakuovaných približne 6000 obyvateľov v súvislosti so zneškodňovaním dvoch bômb, ktoré pochádzajú z druhej svetovej vojny. Informácie potvrdili mestské úrady v noci okolo 1.20 h, kedy oznámili, že obidve bomby boli úspešne odstránené, čo odzrkadľovalo efektívnosť zásahu.

Bomby, britského pôvodu s nárazovými zapaľovačmi, boli objavené počas prieskumných prác v mestskej štvrti Gremberghoven, neďaleko obytných budov. V okolí miesta nálezu bol vytvorený bezpečnostný perimetr s rozšírením 500 metrov, aby sa zabezpečila bezpečnosť obyvateľstva. Na zneškodnení všetkých nebezpečných komponentov sa podieľalo približne 220 členov miestnych hasičských zborov, úradu verejného poriadku a ďalších záchranných zložiek.

Po úspešnom zneškodnení bômb sa mohli obyvatelia vrátiť do svojich domovov a všetky uzávierky ciest boli zrušené. V důsledku akcie bola pred jej začatím uzavretá hlavná železničná trať, čo malo za následok obmedzenia v diaľkovej, regionálnej aj nákladnej doprave. Hovorca železničnej spoločnosti Deutsche Bahn potvrdil, že doprava bola po ukončení zneškodnenia obnovena bez ďalších obmedzení.

Zdroj: www.teraz.sk/zahranicie/v-koline-evakuovali-6000-ludi-pocas/923841-clanok.html