Šutaj Eštok požiadal o zvolanie koaličnej rady.

Sutaj Estok poziadal o zvolanie koalicnej rady

Šutaj Eštok žiada zvolanie koaličnej rady

Bratislava, 1. decembra 2025 – V reakcii na súčasnú situáciu v koalícii a Národnej rade Slovenskej republiky, predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok požiadal o zvolanie koaličnej rady, ktorá sa má uskutočniť na úrovni predsedov koaličných strán. Rokovanie je naplánované na utorok 2. decembra o 13:30 v priestoroch parlamentu.

„Otvorená diskusia za jedným stolom je v tejto dobe nevyhnutná. Zodpovednosť, koordinácia a predvídateľnosť sú kľúčové pre dobro občanov,“ vyjadril sa Šutaj Eštok. Cieľom plánovanej koaličnej rady je vyjasniť si postoje k aktuálnym otázkam, zlepšiť súčinnosť medzi koaličnými partnermi a dohodnúť spoločný postup v parlamentných záležitostiach.

V súčasnosti je politická scéna napätá, pričom otázky ohľadom efektivity spolupráce v koalícii sú na dennom poriadku. Šutaj Eštok týmto krokom ukazuje snahu o udržanie harmónie a efektivity v rámci vládneho zoskupenia, ktoré čelí viacerým výzvam. Dôvodom na zvolanie tejto rady je potreba získať konsenzus a určiť jasné smerovanie pre budúce rozhodovanie v parlamente.

Takýto krok môže signalizovať aj obavy o stabilitu vlády, keďže akékoľvek vnútorné napätie v koalícii by mohlo mať vážne následky na fungovanie a dôveryhodnosť jednotlivých strán v koalícii. Dúfajme, že táto iniciatíva prinesie potrebnú razanciu a premyslené jednanie v súčasnej zložitej politickej klíme.

Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/sutaj-estok-poziadal-o-zvolanie-koali/924595-clanok.html