Prokurátor obžaloval dvoch mužov za drogy

Prokurator obzaloval dvoch muzov za drogy

Prokurátor podal obžalobu na dvoch mužov pre obchodovanie s drogami

Bratislava, 22. decembra 2025 – Prokurátor v pondelok vznesol obžalobu voči dvom mužom z dôvodu neoprávneného výroby a obchodovania s omamnými látkami a psychotropnými látkami. Tento prípady sa zaoberajú zaisťovaním drog pri prehliadkach priestorov Slovenskej televízie a rozhlasu, kde boli objavené nebezpečné látky. Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry, Gabriela Kováčová.

Podľa Kováčovej sú obvineným kladené za vinu činy, pri ktorých počas minimálne dvoch rokov obchodovali s drogami na viacerých lokalitách v Bratislave. Pri prehliadke u jedného z nich, P. J., bola zaistená značná zásoba drog: viac než 750 gramov kokaínu, viac ako 900 gramov ketamínu, 190 gramov rastliny rodu Cannabis, 750 kusov MDMA a 56 gramov kratomu.

Bez ohľadu na zložitosti prípadu a jeho dopady na širšiu spoločnosť, je znepokojujúce, že takéto činnosti prebiehali vo významných inštitúciách. Tieto udalosti vyžadujú podrobbbú analýzu a dôkladné vyšetrenie zúčastnených osôb, vrátane akýchkoľvek možných prepojení a zneužívania funkcií a postavení.

Spoločnosť má právo očakávať spravodlivé a transparentné konanie voči týmto obvineniam. A nezabúdajme – obvinenia tohto druhu nie sú len skrivenými záležitosťami, ale ukazujú hlboké problémy v systéme, ktorý má chrániť bezpečnosť občanov.

Vyšetrovanie tohto prípadu sa svetovým dramaticky posúva, a my musíme ostro sledovať, čo sa bude diať ďalej. Existencia takýchto aktivít v našich médiách je rušivá a nalieha na nás, aby sme sa zamysleli nad našou bezpečnosťou a integritou.

Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/prokurator-podal-obzalobu-na-dvoch-mu/929100-clanok.html