Otrava jedlom počas sviatkov: Zomrela žena a jej 15-ročná dcéra

Otrava jedlom pocas sviatkov Zomrela zena a jej 15 rocna dcera

Otrava jedlom v Taliansku

V Taliansku došlo k tragédii, keď žena a jej 15-ročná dcéra pravdepodobne zomreli na otravu jedlom. Tieto smutné udalosti oznámila polícia v Campobasso, podľa správy agentúry DPA. Dievča prišlo o život počas noci, zatiaľ čo jej 50-ročná matka zomrela v nedeľu ráno.

Polícia momentálne vyšetruje okolnosti úmrtí, pričom výsledky pitvy ešte nie sú dostupné. Pred smrťou rodina dvakrát navštívila pohotovosť, kde im diagnostikovali otravu jedlom, ale napriek tomu ich poslali domov. Po návrate sa ich zdravotný stav výrazne zhoršil, čo naznačuje závažnosť situácie.

Talianske médiá uvádzajú, že rodina mohla byť otrávená po konzumácii rýb počas vianočných sviatkov. Okrem matky a dcéry sa v nemocnici nachádza aj otec dievčaťa, ktorého zdravotný stav si vyžaduje hospitalizáciu. Existujú plány na jeho prevoz do nemocnice v Ríme, akonáhle to situácia dovolí.

Táto nepríjemná udalosť opäť otvorila diskusiu o bezpečnosti potravín a starostlivosti o zdravie, najmä počas sviatkov, keď sa často konzumujú tradičné jedlá, ktoré môžu predstavovať riziko.

Zdroj: www.teraz.sk/zahranicie/otrava-jedlom-pocas-sviatkov-zomrela-/930028-clanok.html