MS ukončilo prijímanie podnetov k návrhu Občianskeho zákonníka

MS ukoncilo prijimanie podnetov k navrhu Obcianskeho zakonika

Ministerstvo spravodlivosti ukončilo pripomienkové konanie k novému Občianskemu zákonníku

Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky oznámilo ukončenie prijímania podnetov v rámci pripomienkového konania k návrhu nového Občianskeho zákonníka. Tento legislatívny návrh vzbudil značný záujem nielen u odborníkov, ale aj u laickej verejnosti. celý proces prebiehal v úzkej spolupráci s kodifikačnou komisiou a ministerstvo teraz začína dôsledné vyhodnocovanie zozbieraných podnetov a pripomienok.

Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) je predčasné predpokladať, akým spôsobom budú jednotlivé podnety vyhodnocované, nakoľko každá pripomienka si vyžaduje podrobnú právnu analýzu. „Zmeny v návrhu zákona kódexového typu nikdy nie sú triviálne,“ zdôraznil.

Rezort zároveň potvrdil, že príprava nového Občianskeho zákonníka bola široko komunikovaná a prezentovaná všetkým zainteresovaným stranám a táto komunikácia bude pokračovať aj naďalej. K návrhu došlo po skončení medzirezortného pripomienkového konania, ktoré trvalo do 1. decembra. Finálnym cieľom rekodifikácie je vytvorenie moderného Občianskeho zákonníka, ktorý by sa stal centrálnym kódexom pre súkromné právo.

Očakáva sa, že nový zákon zabezpečí jednotnosť a prehľadnosť právneho systému tým, že zahrnie čo najširší rozsah súkromnoprávnych vzťahov. Tento zákon má veľký význam pre stabilizáciu a ujednotenie právneho rámca, v ktorom sa budú občianske vzťahy rozvíjať.

Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/ms-ukoncilo-prijimanie-podnetov-k-nav/925013-clanok.html