Kim Čong-un chce zvýšiť výrobu rakiet a granátov
Kim Čong-un plánuje rozšírenie výroby zbraní
Severokórejský vodca Kim Čong-un oznámil ambiciózny plán na výstavbu nových zbrojoviek. Tento krok je zameraný na zvýšenie produkcie rakiet a granátov, čo je podľa jeho slov kľúčové pre vojenskú odstrašujúcu silu krajiny. Tieto informácie, ktoré prinieslo vo svojich správach severokórejské štátne médium KCNA, potvrdzujú kontinuálny rast zbrojného priemyslu v Severnej Kórei.
Kim zdôraznil, že modernizácia a rast zbrojárskej výroby sú nevyhnutné na splnenie budúcich požiadaviek Kórejskej ľudovej armády. Jeho vízia zahŕňa výstavbu rozšírených komplexov, ktoré budú schopné vyprodukovať kvalitnejšie zbrojné systémy. „Sektor výroby rakiet a granátov je mimoriadne dôležitý, a preto je potrebné neustále zvyšovať jeho úroveň,“ uviedol vo svojom vystúpení.
Tento plán bol predstavený v čase, keď Kim navštívil niekoľko výrobných zariadení, ktoré sú zásadné pre zbrojársky priemysel krajiny. Podľa správ, plán na výstavbu nových zbrojoviek by mal byť oficiálne schválený na nadchádzajúcom zjazde Strany práce, ktorý sa má uskutočniť na začiatku nasledujúceho roka.
V rámci svojho programu Kim taktiež potvrdil, že krajina je na dobrej ceste k dokončeniu strategickej riadenej raketovej ponorky s jadrovým pohonom, ktorá má váhu 8700 ton. Tento projekt len posilňuje špekulácie o potenciálnom exporte severokórejských zbraní, najmä do Ruska, čím sa zintenzívňujú obavy medzinárodného spoločenstva o stabilitu v regióne.
Kým sa svet obáva ďalších krokov KĽDR na poli militarizácie, Kim Čong-un pokračuje vo svojom pláne na posilnenie vojnovej schopnosti krajiny. Toto rozhodnutie môže mať ďalekosiahle dôsledky nielen pre severokórejskú internú politiku, ale aj pre medzinárodné vzťahy a bezpečnostnú situáciu v Ázii.
Zdroj: www.teraz.sk/zahranicie/kim-cong-un-chce-rozsirit-vyrobu-ra/929667-clanok.html


