Federálni agenti budú v Minneapolise nosiť telesné kamery.

Federalni agenti budu v Minneapolise nosit telesne kamery

Federálni agenti v Minneapolise budú nosiť telové kamery

Minneapolis, 3. február (TASR) – V nadväznosti na nedávne incidenty sa ministerka pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemová vyjadrila, že federálni agenti v americkom Minneapolise budú vybavení telovými kamerami. Toto oznámenie prišlo po tragických udalostiach, keď dvaja demonštranti boli smrteľne postrelení. K tejto iniciatíve došlo po verejných požiadavkách, najmä zo strany predstaviteľov Demokratickej strany, ktorí apelovali na potrebné legislatívne zmeny týkajúce sa transparentnosti a zodpovednosti federálnych agentov.

Noemová na sociálnej sieti X uviedla: „S okamžitou platnosťou nasadzujeme telové kamery každému príslušníkovi v teréne v Minneapolise.“ Okrem toho upozornila, že ak budú dostupné dostatočné finančné prostriedky, plánujú tento program rozšíriť na celoštátnu úroveň. To naznačuje, že federálna vláda reaguje na požiadavky zlepšiť dohľad a zabezpečiť väčšiu ochranu práv občanov.

Od soboty je vláda USA v stave čiastočného shutdownu, čo je dôsledkom prerušení rokovaní o rozpočte. Táto situácia je spojená s námietkami demokratov voči imigračnej politike aktuálnej administratívy, ktoré vyvolali protesty a násilie v Minneapolise.

Agentúra AFP zdôrazňuje, že federálni protiimigrační agenti sa dostali do streľby počas rozsiahlych protestov v meste. Na začiatku januára bola smrteľne postrelená Renée Goodová, a o tri týždne neskôr ďalší demonštrant, Alex Pretti. Tieto incidenty zanechali desivé stopy na komunitu a vyvolali širokú diskusiu o praktikách tamojších orgánov.

Súvislosti týchto udalostí poukazujú na urgentnú potrebu revízie prístupu k imigrácii a bezpečnosti na federálnej úrovni. Predstavitelia Demokratickej strany zintenzívnili požiadavky na zmenu politiky, a akcia s telovými kamerami sa javí ako prvý krok k zodpovednejšiemu a transparentnejšiemu výkonu verejnej služby v oblasti bezpečnosti.