Federálni agenti v Portlande postrelili dvoch ľudí
Incident v Portlande: Federálni agenti postrelili dvoch ľudí
Vo štvrtok popoludní došlo v Portlande k incidentu, pri ktorom sa zapojili americkí federálni agenti, ktorí postrelili dvoch ľudí. Policajné zdroje informovali, že obaja boli prevezení do nemocnice, avšak ich zdravotný stav zatiaľ nie je známy.
Podľa portlandskej polície sa pri incidente zranili dvaja muži v dôsledku stretu s agentmi Úradu colnej a pohraničnej stráže (CBP). Stanica ABC News však uvádza, že za streľbou by nemali stáť agenti Imigračného a colného úradu (ICE), čo vyvoláva otázky o príčine tohto nešťastia.
Šéf polície Bob Day požiadal občanov o zachovanie pokoja, najmä po nedávnom incidente v Minneapolis, kde agent ICE smrteľne postrelil 37-ročnú americkú občianku, ktorá sa pokúsila naraziť do členov úradov vozidlom. Táto smrť vyvolala napätie v komunite, ktoré sa teraz ešte vystupňuje po nových streľbách v Portlande.
Na mieste incidentu v Portlande zasahuje aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ktorý sa podieľa na vyšetrování všetkých okolností a podrobností týkajúcich sa tohto zásahu.
Občania by mali byť ostražití a informovaní o vývoji situácie, ako aj o akýchkoľvek ďalších krokoch zo strany polície a federálnych agentúr, aby sa predišlo panike a chaosu.
Zdroj: www.teraz.sk/zahranicie/federalni-agenti-v-portlande-podla-pol/932143-clanok.html


