Šaško: Optimalizáciu siete nemocníc v Bratislave predstavíme po audite

Sasko Optimalizaciu siete nemocnic v Bratislave predstavime po audite

Minister zdravotníctva Kamil Šaško avizoval optimalizáciu siete nemocníc v Bratislave

Bratislava, 2. januára (TASR) – Kamil Šaško, minister zdravotníctva SR, oznámil, že rezort zdravotníctva pripravuje plán na optimalizáciu nemocníc v Bratislave. Tento plán by mal byť predstavený až po dokončení hĺbkového auditu, ktorý bude kľúčový pre rozhodovanie o budúcnosti niektorých zdravotníckych zariadení. Minister zdôraznil, že všetky rozhodnutia budú založené na objektívnych dátach a rozsiahlej diskusii so všetkými zainteresovanými stranami.

Šaško naznačil, že ministerstvo už má predbežnú predstavu o fungovaní viacerých nemocníc v hlavnom meste, medzi ktorými sú aj Nemocnica akademika Ladislava Dérera a Nemocnica Staré Mesto. „Optimalizácia je pripravená, no finálne znenie zohľadní výsledky auditu, aby bolo zohľadnené aktuálne situácie,“ uviedol.

V súvislosti s budúcnosťou Nemocnice sv. Michala minister povedal, že ešte nepadlo definitívne rozhodnutie. Plánuje usporiadať okrúhly stôl so všetkými relevantnými faktami, kde sa zúčastnia aj novinári a bude sa diskutovať o dôležitých aspektoch pred prijatím konečných rozhodnutí. Minister vyzval k transparentnego procesu, ktorý by mal prispieť k racionalizácii siete nemocníc.

Šaško tiež nevyvrátil, že optimalizácia môže viesť aj k zániku niektorých nemocníc, no zdôraznil, že cieľom je zvýšiť efektivitu zdravotníctva a lepšie využiť existujúce kapacity.

Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/saskooptimalizaciu-bratislavskej-sie/930875-clanok.html