M. Šutaj Eštok navštívil policajtov a hasičov na východe Slovenska
M. Šutaj Eštok navštívil policajtov a hasičov na východnom Slovensku
Na Štedrý deň 24. decembra 2025 sa minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zúčastnil na návšteve službukonajúcich policajtov a hasičov v mestách Veľké Kapušany, Michalovce a Sobrance. V rámci brífingu v priestoroch Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície na východe Slovenska, minister zdôraznil dôležitosť ich úlohy, aby celé Slovensko mohlo v pokoji osláviť vianočné sviatky.
Šutaj Eštok vyjadril vďaku záchranným zložkám za ich neúnavnú celoročnú prácu a nasadenie. Upozornil na tragédiu, pri ktorej v predchádzajúci deň (23. decembra) prišlo o život trojici mladých ľudí po tom, čo spadla strecha vo Veľkých Kapušanoch. Minister adresoval sústrasť pozostalým a rodinám obetí, vyjadrujúc nádej, že podobné nešťastia sa v budúcnosti budú vyhýbať najmä počas sviatkov.
Minister podotkol, že policajti a hasiči na ukrajinskej hranici v posledných rokoch znášali enormný nápor práce, najmä počas kríz, akou bol COVID-19 a utečenecká kríza v roku 2022. Predseda Hlasu-SD vyjadril optimizmus, že súčasná situácia na hranici je pokojnejšia než v minulosti.
V rámci svojich vyjadrení upozornil na rastúci počet kamiónov prechádzajúcich východom Slovenska, najmä ukrajinských šoférov, ktorí sa vracajú zo západnej Európy. Šutaj Eštok ocenil prácu kolegov z okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach a Sobranciach, ktorí situáciu zvládajú lepšie ako v minulom roku, keďže sa čelilo problému s uzavretými hranicami na poľskej strane.
Celému Slovensku minister zaželal pokojné vianočné sviatky, vyzývajúc na zamyslenie nad tým, čo mohli jednotlivci a celá spoločnosť v uplynulom roku urobiť lepšie. Vyhlásil, že sviatky sú časom na spomalenie a pokoja v kruhu blízkych. Vo svojich záverečných slovách pripomenul, že vianočné obdobie by malo slúžiť na zamyslenie a prehodnotenie priorít.
Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/m-sutaj-estok-navstivil-policajtov/929504-clanok.html


