Premiér odcestoval do Bruselu na samit EÚ
Fico na samite EÚ v Bruseli
Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico (Smer-SD) v stredu odcestoval do Bruselu, aby sa zúčastnil na samite Európskej únie s krajinami západného Balkánu. Jeho prítomnosť na tomto fóre potvrdzuje záujem Slovenska o strategické vzťahy medzi EÚ a uvedeným regiónom.
Diskusia sa zameria na posilnenie týchto vzťahov, pričom večer sa bude konať aj spoločná večera lídrov členských štátov. Na druhý deň, vo štvrtok 18. decembra, sa Fico zúčastní na schôdzke neformálnej skupiny zameranej na priemysel a konkurencieschopnosť, pred samitom Európskej rady.
Na samite sa prezidenti a premiéri členských krajín budú zaoberať kľúčovými témami, ako sú financovanie Ukrajiny, bezpečnostné otázky v Európe, rozširovanie EÚ a dlhodobý rozpočet Únie pre obdobie rokov 2028 až 2034. Taktiež sa očakáva, že sa budú diskutovať aktuálne problémy na Blízkom východe, migrácia a konkurencieschopnosť regiónov.
Podľa dostupných informácií sa Fico na Slovensko vráti najneskôr v piatok 19. decembra, čo prinesie pokračovanie agendy na domácej politickej scéne. Účasť na samite EÚ posilňuje postavenie Slovenska v rámci medzinárodného spoločenstva a ukazuje na jeho aktívny prístup k otázkam, ktoré majú dopad na bezpečnosť a rozvoj v stredoeurópskom regióne.
Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/premier-odcestoval-do-bruselu-na-samit/928195-clanok.html


