Bývalý šéf ÚŠP Daniel L. sa opäť postaví pred disciplinárny súd

Byvaly sef USP Daniel L sa opat postavi pred disciplinarny sud

Bývalý šéf ÚŠP Daniel L. pred disciplinárnym súdom

Bratislava, 14. decembra (TASR) – Na stredu, 17. decembra, je naplánované disciplinárne konanie voči Danielovi L., bývalému a poslednému šéfovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Tento súdny proces sa uskutoční na základe návrhu generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý predložil tri kľúčové obvinenia.

Podľa disciplinárneho návrhu, Daniel L. mal neprimeraným spôsobom zaútočiť na riaditeľku osobného úradu Generálnej prokuratúry SR, Elenu Černú. Jej obviňoval, že je „poplatná Žilinkovmu režimu“ a hanlivo komentoval prácu osobného úradu, tvrdiac, že ten „vykonáva pre generálneho prokurátora nadprácu“.

Okrem toho, ďalším bodom voči nemu je nevhodné zamietnutie sťažnosti obvinených v kauze s názvom „Vírus“, a to bez znalosti utajovanej časti vyšetrovacieho spisu. Daniel L. je taktiež disciplinárne stíhaný za sarkastické poznámky adresované vedeniu generálnej prokuratúry. Ak sa mu preukáže vina, môže sa mu hroziť presun na nižší stupeň v hierarchii prokuratúry.

O súdnych pojednávaniach a disciplinárnych konaniach v oblasti právnej profesie sa v spoločnosti často diskutuje, a od Daniel L. sa očakáva, že poskytne odpovede na závažné otázky o svojom správaní a profesionálnych praktikách.

Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/byvaly-sef-usp-daniel-l-sa-ma-op/927409-clanok.html