Michelko: O návrhu na odvolanie Ferenčáka sa bude hlasovať budúci týždeň
Michelko: O návrhu na odvolanie Ferenčáka sa má hlasovať budúci týždeň
Bratislava 2. decembra (TASR) – Rozhodovanie v Národnej rade Slovenskej republiky o návrhu na odvolanie Jána Ferenčáka (Hlas-SD) z jeho pozície predsedu Výboru pre európske záležitosti sa posunie na nasledujúci týždeň. Túto informáciu potvrdil šéf koaličného klubu SNS Roman Michelko, ktorý sa vyjadril k tejto otázke po koaličných rokovaniach.
„Našou prioritou sú legislatívne iniciatívy spojené s plánom obnovy, čo znamená, že v parlamentnom programe dôjde k určitým úpravám. Dnes popoludní o 17.00 h prebehne hlasovanie, ktoré bude mať vplyv na zmeny v programe schôdze,“ dodal Michelko.
Návrh na odvolanie Ferenčáka predložili poslanci z klubu Hlas-SD, ktorí by ho chceli nahradiť Petrom Kmecom. Dôvodom návrhu je, že poslanec Kmec začal uplatňovať svoj mandát a má značné odborné skúsenosti, ako aj dobré kontakty a reputáciu v oblasti diplomacie.
Ferenčák, ktorého odvolávanie bolo predmetom diskusie, kritizoval spôsob komunikácie Hlasu a označil svoju situáciu za test politickej kultúry. Upozornil, že výsledky hlasovania by mohli indikovať, či sa poslanecké posty majú posudzovať na základe odbornosti alebo straníckych dohodách. Dôrazne namietal proti tomu, že návrh na jeho odvolanie nebol dostatočne odôvodnený a neprešiel predchádzajúcou diskusiou.
Pred začiatkom schôdze avizoval, že ak nebude jeho odvolanie schválené, z našich hlasovaní sa nebude zúčastňovať. V prípade, že jeho odvolanie prejde, plánuje odísť z poslaneckého klubu Hlas-SD, no v strane chce zostať.
Tento konflikt ukazuje na napätú atmosféru vo vnútri koalície a poukazuje na dôležitosť otázok týkajúcich sa politickej kultúry v slovenskej politike.
Zdroj: www.teraz.sk/slovensko/michelko-o-navrhu-na-odvolanie-ferenc/924799-clanok.html


